Co to jest rollup?

Rollup to nowoczesny i bardzo skuteczny sposób reklamy zewnętrznej i wewnętrznej. Jest zbudowany z kilku elementów o bardzo wysokiej wytrzymałości i stanowi doskonały zamiennik znanych standów. Wyróżnia się dużą powierzchnią ekspozycji, a także bardzo wysoką funkcjonalnością, a to dzięki możliwości wymiany wewnętrznej rolety bez konieczności kupowania kolejnego stojaka. Warto poznać wszystkie zalety rollupów i wykorzystać je w swojej działalności. To reklama, która może stanowić punkt wyróżniający naszą działalność na tle pozostałych. Na rynku można znaleźć dziesiątki propozycji. Jedne są droższe i wykonane z trwalszego materiału inne zdecydowanie tańsze, lecz zarazem wykonane z materiału mniej odpornego na zużycie. Oba warianty mają swoich zwolenników i przeciwników.

Artykuł dotyczy: rollupów

Z czego składa się rollup i jak działa?

Rollup doskonale opisuje polskojęzyczna nazwa - stojak reklamowy. Składa się ze stelaża - przeważnie aluminiowego lub metalowego - a także z kasety oraz mechanizmów napinających i wysięgnika. Rollup jest reklamą wolnostojącą, dlatego po właściwym złożeniu wszystkich elementów stanowi element niewymagający stosowania dodatkowych podzespołów. Za mobilność stojaka reklamowego odpowiada między innymi system kasetowy. Zadrukowany materiał jest bezpiecznie przechowywany w kasecie, aż do czasu jego rozwinięcia i tym samym charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, co jest szczególnie istotne w transporcie.

Podłoże występuje w dwóch rodzajach: blackout lub frontlite, z czego oba mają swoje zalety oraz wady. Blackout to gładki materiał o półmatowym wykończeniu, który charakteryzuje się bardzo jasną bielą, dużym kontrastem zadruku oraz blokadą światła. Tym samym może stać ustawiony pod słońce lub naprzeciw mocnego źródła światła, a nadruk pozostanie dobrze widoczny. Frontlite z kolei z bliska przypomina płótno - tym samym jest to podłoże w pewnym stopniu przezroczyste. Przepuszcza światło, przez co jakość zadruku traci kontrast przy wystwieniu na słońce lub mocne światło sztuczne. Poza tym kolory nadruku z czasem mogą blaknąć. Jest to jednak znacznie tańszy wybór.

Co nadrukować na rollupie?

Rollup charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią nadruku, dlatego stanowi znakomity sposób ekspozycji wielu interesujących informacji czy zdjęć. Warto na nim umieścić między innymi slogan reklamowy oraz grafikę, która będzie mogło w jakiś sposób nawiązywać do charakteru działalności gospodarczej. Należy z rozwagą dopasować kolorystykę oraz zawartość - to kluczowe dla skuteczności reklamy. Należy pamiętać, że w większości przypadków o tym, czy reklama zaciekawi odbiorcę, decydują ułamki sekundy. Większość potencjalnych klientów jedynie rzuca okiem na reklamy lub całkowicie je ignoruje. Warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która profesjonalnie zaprojektuje reklamę i wykona, dzięki czemu ta będzie miała większe szanse na bycie zauważoną. Na szczególną uwagę zasługuje postacie-reklamowe.pl, która wyróżnia się na tle innych kompleksową obsługą, terminowością oraz doskonałą jakością nadruku. Co więcej, jej pracownicy służą pomocą na każdym etapie zamówienia, co z pewnością docenią klienci zamawiający rollupy po raz pierwszy.

Gdzie zastosować rollup?

Właściwe użytkowanie rollupu warto rozpocząć od wyboru odpowiedniego dla niego miejsca. W większości przypadków stojak reklamowy traktowany jest jako wewnętrzny element reklamowy, dlatego przeważnie stosuje się go bezpośrednio w pomieszczeniu firmowym. Wielu przedsiębiorców ustawia go także w korytarzach. Dzięki mobilności stojaków mogą one także służyć jako pomoc naukowa na wykładach, czy też jako element uatrakcyjniający prezentację produktu lub usługi bezpośrednio u klienta. Rollup to również fantastyczny sposób na zwiększenie profesjonalizmu trenerów personalnych, którzy mogą na nich umieszczać motywacyjne hasła i przykłady ćwiczeń.

Wytrzymałość rollupów i ich koszt

Klienci sklepu postacie-reklamowe.pl doceniają trwałość rollupów. Roleta po zwinięciu do kasety jest w pełni chroniona przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi, w tym także uderzeniami czy obiciami. Co więcej, mały rozmiar sprzyja dużej mobilności, zatem w bagażniku można schować wiele sztuk tego rodzaju reklamy i nie obawiać się o ich uszkodzenie. Trwała kaseta jest wykonana z aluminium i jest odporna na upadki.

Koszt zakupu reklamy typu rollup jest bardzo niski, szczególnie biorąc pod uwagę jej efektywność i skuteczność. Co więcej, niewielu klientów ma świadomość możliwości wymiany materiału na inny już po zakupie całego rollupu. Dzięki temu znacznie zmniejsza się koszt użytkowania stojaka, co ma ogromne znaczenie w przypadku małych lub sezonowych działalności gospodarczych. Warto posiadać minimum jeden rollup i wymieniać roletę z treścią zależnie od aktualnej sytuacji czy okazji.